Skip to main content
Uncategorized

COMPONEER je VRIJHEID

Trots onderdeel van het educatieprogramma en traditionele aanloop naar het 19e Liberation Concert op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten op 14 september as.

β€˜π˜Όπ™‘π™¨ π™π™šπ™šπ™‘ π™™π™š π™π™šπ™’π™šπ™‘ 𝙫𝙖𝙣 π™₯𝙖π™₯π™žπ™šπ™§ 𝙬𝙖𝙨 π™šπ™£ 𝙖𝙑 π™π™šπ™© π™¬π™–π™©π™šπ™§ π™©π™šπ™§ π™¬π™šπ™§π™šπ™‘π™™ π™žπ™£π™ π™© π™šπ™£ 𝙖𝙑 π™™π™š π™—π™€π™’π™šπ™£ π™«π™šπ™§π™–π™£π™™π™šπ™§π™šπ™£ π™žπ™£ π™₯π™šπ™£π™£π™šπ™£, 𝙙𝙖𝙣 π™£π™€π™œ 𝙯𝙀π™ͺ π™žπ™  𝙖𝙑 π™™π™š π™«π™šπ™§π™¨π™˜π™π™§π™žπ™ π™ π™žπ™£π™œπ™šπ™£ 𝙫𝙖𝙣 π™™π™šπ™―π™š π™€π™€π™§π™‘π™€π™œ π™£π™žπ™šπ™© π™π™šπ™—π™—π™šπ™£ 𝙠π™ͺπ™£π™£π™šπ™£ 𝙀π™₯π™©π™šπ™ π™šπ™£π™šπ™£!’

Hette de Jong was 17 jaar oud toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak in Maastricht. Hij schreef bovenstaande in zijn dagboek. Leerlingen van dezelfde leeftijd als Hette schrijven composities geΓ―nspireerd door fragmenten uit het dagboek van Hette.

Leerlingen uit havo 4 en vwo 5 van het Porta Mosana College die muziek als examenvak volgen, componeerden hun eigen muziekstukken gebaseerd op het dagboek van Hette. Deze bijzondere composities werden live uitgevoerd door musici van Philzuid

Onder professionele begeleiding van componist Remy Alexander verdiepten de leerlingen zich in het componeren. Ze onderzochten de betekenis van de teksten in het dagboek van Hette en vertaalden hun emoties naar muziek. Voor veel leerlingen was dit hun eerste ervaring met componeren. Daarom kregen zij workshops van de musici van Philzuid in de klas om meer te leren over instrumenten en intensieve begeleiding van Remy Alexander tijdens diverse werksessies.

Zie ook deze link voor een reportage door RTV Maastricht >>>
https://lnkd.in/eagp56JK